Робота в Румунії для українців

Канал в Telegram
Спільноти українців в Румунії
Актуальні новини та вакансії від прямих роботодавців у вас в телефоні
На превеликий жаль, сьогодні все дедалі більше українців вирішують шукати кращої долі за межами своєї країни. Адже кожному хочеться забезпечити собі фінансову подушку на випадок хвороби, для оплати навчання дітей у вищому навчальному закладі, придбання житла чи гідну старість. А в Україні рівень заробітної плати на більшості посад високим не назвеш, особливо це стосується робочих професій, на кшталт зварювальника труб, фасувальника продукції тощо. Багатьом заробітної плати вистачає лише на оплату комунальних послуг, купівлю їжі та речей першої необхідності. Інша справа – заробітна плата в країнах ЄС. Отримуючи зарплату на рівні близько 600 - 1000 євро (в середньому) відкладати гроші на свої потреби значно легше. Розуміючи це українці виїжджають на заробітки до Німеччини, Франції, Польщі, Румунії та інших країн. Кожна з цих країн здатна забезпечити гідні умови працевлаштування для людей різних професій.

Однією із найпривабливіших країн для працевлаштування українців є Румунія. Це зовсім не дивно, адже окрім таких переваг працевлаштування на румунському ринку праці як наявність гарантії своєчасних заробітних плат, оплачувані відпустки та можливість заробити більше, ніж у країнах СНД, ще можна відзначити територіальну близькість та культурне багатство країни. Адже, вирішуючи влаштуватись на роботу в Румунії варто подбати й про те, щоб було чим зайнятися та культурно збагатитися у вільний від роботи в Румунії час. Замок Дракули, Палац Парламенту у Бухаресті, Замок Корвінів, монастир Хорезу - це лише частина визначних місць, які можна буде відвідати на вихідних, працюючи в цій мальовничій країні. Також перевагою отримання роботи в Румунії є отримання посвідки на проживання, а потім й статусу постійного резидента, який у свою чергу дає право на оформлення громадянства Румунії. Ну а про переваги громадянства ЄС напевно й так відомо всім.

Що необхідно для працевлаштування в Румунії?

Перш за все варто підписати трудовий договір з роботодавцем та отримати дозвіл на роботу (видається відповідно до виду діяльності та співробітництва).
Далі необхідно подбати про отримання національної робочої візи типу D.
Також важливою вимогою більшості роботодавців є володіння румунською мовою (хоча б на розмовному рівні). Оскільки не володіючи цими знаннями, важко розраховувати на високу посаду та високий рівень заробітної плати — без достатнього володіння національною мовою можна знайти лише важку фізичну роботу. Спілкування з іншими працівниками є неможливим. Найбільш розповсюдженими місцями працевлаштування українців є:
  • плантації ягід (лохина);
  • будівельні об'єкти;
  • складські приміщення заводів та фабрик тощо.
Україномовні громадяни часто влаштовуються в IT-офіси, однак при цьому потрібне знання англійської мови. Високооплачувані посади отримують також ті, хто володіє італійською, датською або французькою мовами. Люди, які володіють іноземними мовами також можуть претендувати на роботу в Німеччині, де рівень зарплати є ще вищим.