Робота в Чехії

Спільноти українців в Чехії
Актуальні новини та вакансії від прямих роботодавців у вас в телефоні
Робота в Чехії для українців
Чехія - друга за популярністю країна у претендентів з України. Такі ж високі зарплати, гідні умови, лише складніше отримати вакантне місце, в порівнянні з Польщею. Легальна робота в Чехії з кожним роком все популярнішим серед українських кадрів. У Чехії завжди затребувані кваліфіковані співробітники та сезонні робітники.
Працевлаштування в Чехії
Зараз отримати легальну роботу в Чехії можливо тільки на запрошення від роботодавця. Для початку потрібно уважно вивчити які документи необхідні для отримання робочої візи. Відштовхуватися потрібно від обраної вами спеціальності. Що необхідно для працевлаштування?
  • Підтвердити місце проживання
  • мати укладений договір, або контакт з роботодавцем
  • закордонний паспорт
  • запрошення на роботу
  • два фото
  • Довідка про відсутність судимості.

Ось що необхідно для отримання трудової карти. Це дає можливість на знаходження в країні і вакантне місце вказане в договорі.

Є завжди варіант отримати постійну або ж сезонну роботу. Щоб потрапити на такі вакансії, не потрібно освіту або знання мови, але треба бути витривалим, стресостійким.
Вимоги до претендентів
Знайти гідні вакансії в Чехії для українців не так просто як в Польщі, тому слід дотримуватися таких нюансів:
  1. Знання мови. Так, тут, щоб працювати за фахом обов'язково знання чеської мови, якщо ви хочете влаштуватися різноробочим без кваліфікації, потрібно хоча б мінімальне знання на розмовному рівні;
  2. Освіта. При наявності диплома європейського зразка, в Чехії його потрібно підтвердити;
  3. Конкуренція. Через велику кількість бажаючих влаштуватися на хорошу роботу, отже, варіанти можуть бути для досвідчених кадрів, яких не вистачає на підприємстві, або вакантні місця на фізичні роботи для кадрів без досвіду та іншого. Роботу пов'язану з фізичною працею найпростіше отримати, так як місцеві не хочуть отримувати мінімум грошей за складну роботу.
Умови житла
На жаль, через високі ціни на комуналку, в Чехії не пропонують безкоштовне проживання.

Щоб отримати візу, роботодавець зобов'язаний забезпечити працівника житлом, яке повинно документально бути підтверджено з вказаною адресою. Отже, здобувач буде з упевненістю їхати на заробітки і знати де зупинитися жити.

Відносно побутових умов, в деяких компаніях наймачі дають талони на харчування, якими можна користуватися в ресторанах, магазинах та супермаркетах - всюди де можна придбати продукти.

Завдяки спрощеного візового режиму, робота в Чехії без посередників стала в рази популярнішою і доступніше. Прекрасна можливість для реалізації себе як фахівця в європейській країні, щоб отримувати високу зарплату і розвиватися у своїй справі.
Умови роботи, зарплата для працівників
Заробітна плата в Чехії залежить від того, ким і де ви працюєте, в середньому становить 900-1300 євро чистими. Порівнявши зарплати в Польщі і Чехії, можна зробити висновок, що оплата праці в Чехії на 25-30% більше.

Заробітна плата зварника в Чехії складати приблизно 5 євро на годину. Різноробочі отримують від 4 євро за годину. У перевізників від 1200-1700 євро на місяць.

Щодо умов роботи, на всіх підприємствах приблизно однакові:
  • робоча зміна 8-12 годин
  • один вихідний, або позмінно
  • робочий одяг надає роботодавець
  • за додаткові години дають надбавку
  • вартість житла від роботодавця 100-130 крон на добу.
Плюси працювати в Чехії
Поїхати працювати та жити в Чехію стало набагато простіше завдяки трудової міграції. Для початку звичайно потрібно трохи вкластися, але воно досить-таки швидко окупається. В першу чергу для українців буде досить зручно добиратися в країну, вона близька територіально та культурно.

Такий досвід робота забезпечить будь-якого претендента старту хорошого кар'єрного зростання. Працюючи по вузько направленої спеціалізації, трудова міграція в Чехію може стати найвдалішим і прибутковим рішенням у вашому житті. Крім самої роботи, це відмінний шанс для подорожі по Європі на великий період часу, щоб відкрити для себе щось цікаве та почати нове життя, здійснювати свої мрії і потреби.